6 rad jak usprawnić transport
wewnętrzny i magazynowy w firmie
Transport wewnętrzny określa się jako każde przemieszczenie towaru na terenie zakładu pracy, rozpoczynając od odebrania dostawy na magazynie, aż po wysłanie produktu do klienta zewnętrznego.
Firma wdrażająca Lean Management rozpatruje każde działanie ze względu na wartość dodaną do produktu. Jeżeli jej nie ma, w sytuacji idealnej, należałoby takiej czynności zaprzestać. Istnieją jednak takie etapy w procesie, które mimo uznania ich za stratę, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa tak jak logistyka wewnętrzna. Należy zmierzać do optymalizacji czynności uznanych za straty, stopniowo wyszczuplając je za pomocą dostępnych narzędzi.
W poradniku między innymi:
- Typy marnotrawstwa w logistyce
- Metody pomiaru procesu
- Analiza ABC/XYZ
- Przykłady automatyzacji logistyki
- Filmiki z wzorami dobrych praktyk
Jasno określone drogi transportowe, sprawy system informacji, wyszkoleni pracownicy oraz niezawodne maszyny oddziałują na wiele aspektów, takich jak np.:
skrócenie czasu dostawy części do produkcji lub wysyłki,
brak zatrzymań procesu produkcyjnego,
zapewnienie wydajnej obsługi wyznaczonych obszarów i pełne wykorzystanie czasu pracy pracownika,
redukcja zapasów międzyoperacyjnych (a więc może również uwolnienie powierzchni na hali produkcyjnej lub w magazynie).
Zastanawiasz się, w jaki sposób osiągnąć te korzyści? Sprawdź zaproponowane przez nas wskazówki, które odpowiednio zastosowane pozwolą na znaczne usprawnienie transportu wewnętrznego i magazynowego w Twojej firmie, co bez wątpienia znajdzie przełożenie na wzrost oszczędności i przepływ pieniężny.
6 rad jak usprawnić transport wewnętrzny i magazynowy w firmie
Odbierz poradnik w formacie pdf oraz kolejne przewodniki z cyklu „Poradniki Lean”.