ZNAMY PROBLEMY FIRM PRODUKCYJNYCH 

 • Rosnące koszty

 • Chaos na produkcji

 • Wysoka rotacja

 • Braki kadrowe

 • Zaburzenia w komunikacji

 • Niefektywne procesy

 • Utrzymanie jakości produktów

 • Zakłócenia dostaw

 • Nieprawidłowe planowanie produkcji

SPRAWDŹ NASZE PODEJŚCIE DO ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW
Ikona człowiek z lupą

Diagnoza/Audyt

Ikona doradztwo
Ikona projekty
Ikona warsztaty
Ikona programy rozwojowe

Programy rozwojowe

Certyfikacja i wdrożenie oszczędności w firmie przez pracownika

  White Belt
  Green Belt
  Black Belt
  Master Black Belt

Ikona szkolenia zamknięte

Szkolenia lean zamknięte

Ikona szkolenia zamknięte

Szkolenia jakościowe zamknięte

Ikona szkolenia zamknięte

Szkolenia miękkie zamknięte

Ikona kurs online

Kursy on-line

Dożywotni dostęp, certyfikat, dowolny czas

  Lean na produkcji
  Lean w usługach
  Excel
  ISO
  Miękkie
  Stanowiska w firmie
  Automotive
  BHP
  Techniczne
  więcej.. KursyLean.pl

Ikona platforma szkoleniowa

Platforma szkoleniowa dla firm

Dostęp do wszystkich kursów dla całego zespołu

  40 kursów dla 5 osób
  40 kursów dla 10 osób

DARMOWY 14-dniowy dostęp
Ikona narzędzia excel
Ikona aplikacje

Aplikacje

ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ W APLIKACJI? KLIKNIJ I ODBIERZ DEMO!

Nasze podejście do rozwiązywania problemów

Indywidualne podejście

 • Każdą realizację dopasowujemy pod potrzeby przedsiębiorstwa, rozpoczynając od analizy problemów.

 • Zdajemy sobie sprawę z tego, że co firma, to inny scenariusz. Szkolenia i warsztaty „szyjemy” na miarę. 

 • Budujemy trwałe relacje z klientami, którzy będą uzyskiwać ciągłe korzyści ze wspólnych działań.

Wymiana doświadczeń

 • Mamy za sobą już setki projektów, a podczas ich realizacji mieliśmy styczność z wieloma problemami, które przyszło nam rozwiązać.

 • Nasze know how budowaliśmy pracując z różnymi firmami, z zupełnie odmiennych branż (automotive, przetwórstwo stali, przetwórstwo tworzyw sztucznych, branża okienna, meblowa, FMCG, spożywcza, produkcja elektroniki, lotnicza, tekstylna, i inne).

Wiemy, że firmy i ludzie chcą się ciągle rozwijać, ale… 

 • Nie mają czasu

 • Brakujemy im kompetencji

 • Nie mają wystarczających funduszy

My możemy uzupełnić te luki! Sprawdź nasze usługi lub zapisz się na bezpłatną konsultację, aby omówić Twój problem. 

SPRAWDŹ SCHEMAT WSPÓŁPRACY
BEZPŁATNA KONSULTACJA

Dlaczego warto z nami współpracować

„Zdecydowanie polecamy firmę Lean Action Plan, działania konsultantów pozwalają na nowo spojrzeć na proces, dostarczają nie tylko danych dot. występowania problemów, ale również realnych propozycji ich rozwiązania. Do tego wszystkiego konkretnie i bez zbędnego zadęcia.”

Arkadiusz Tomankiewicz
Dyrektor Zarządzający

,,Prowadzący szkolenie Pan Piotr Golonka wykazał się nie tylko praktyczną znajomością omawianych zagadnień, ale też pełny zaangażowaniem w prowadzaniu szkolenia. Uczestnicy mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i podniesienia umiejętności praktycznych.”


Grzegorz Orzeszka
Prezes Zarządu

„Efektem naszej współpracy była baza Kaizen oraz działa związane z podniesieniem jakości pracy, wykonane bezpośrednio w obszarze. Polecam współpracę z firmą Lean Action Plan w ramach mapowania strumienia wartości dla obszaru produkcyjnego.”Artur Mielcarski
Dyrektor Finansowy

„Zdecydowanie polecam współpracę z firmą Lean Action Plan w aspekcie realizacji warsztatów bazujących na konkretnych sytuacjach z organizacji.”

Katarzyna Malina

Dyrektor Personalny

„Na uwagę zasługuje zaangażowanie, duże doświadczenie oraz elastyczne podejście do zmian w organizacji, które wykazuje Olimpia. Doceniamy angażowanie i budowanie świadomości wśród pracowników, co sprawia, że stopniowo odpowiedzialność za działania jest przekazywana do liderów wewnątrz naszej firmy”

Marta Bielicka
Kierownik działu HR

,,Jestem kierownikiem logistyki w firmie MarcoPol producent śrub. Ostatnio ukończyłam Lean Lider Green Belt od Lean Action Plan, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył [...] Polecam dla każdego zapracowanego menedżera, w dogodnym dla siebie czasie i formie. Możecie poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę z zakresu Lean Management, a przy okazji poczynić oszczędności w ramach wdrożenia projektu w ramach certyfikacji. Polecam!”
Karolina Trzęsicka-Cyman
Kierownik logistyki

„Polecamy współpracę z firmą Lean Action Plan z uwagi na wytrwałość w realizowaniu działań oraz metodyczne podejście do ich organizacji.”


Leszek Dubiel
Wiceprezes zarządu

,,Na podstawie zrealizowanej umowy polecam współpracę z firmą Lean Action Plan jako rzetelnego i terminowego partnera w obszarze reorganizacji firm i podmiotów trzeciego sektora.”


Julita Ewert-Stawowy
Zastępca Dyrektora Biura

„Całość współpracy przebiegała w formie partnerskiej, bieżącego zbierania feedbacku od zespołu na temat funkcjonalności i komfortu korzystania z aplikacji. Zdecydowanie polecam współpracę z Lean Action Plan. Są solidnym partnerem z dużym doświadczeniem.”Emil Drożdż
Prezes Zarządu

„Polecam firmę Lean Action Plan nie tylko ze względu na ich kompetencje w przygotowaniu aplikacji, ale także z uwagi na doświadczenie w zakresie projektowania optymalnego procesu przepływu informacji.”
Paweł Werema
Członek Zarządu

„Zdecydowanie polecam pracę z firmą Lean Action Plan. Skupia się na potrzebach klienta, jednocześnie dzieląc się swoim doświadczeniem z innych organizacji”.

Anna Cichoń
Dyrektor operacyjny

,,Zdecydowanie polecam firmę Lean Action Plan do współpracy w ramach działań usprawniających prace. Ich wiedza oraz doświadczenie pomagają w dużym stopniu na szybsze osiągniecie efektów.”


Arkadiusz Osuch
Dyrektor Generalny

„Poprzez rzetelność w realizacji działań oraz efekty które uzyskaliśmy, ze szczerością mogę polecić firmę Lean Action Plan do współpracy w ramach wdrożeń rozwiązań prowadzących do optymalizacji produkcji.”Tomasz Kruk
Zarządca sukcesyjny

„Chcielibyśmy polecić firmę Lean Action Plan jako partnera w działaniach związanych z tematyką Lean. Realizowana przez konsultantów diagnoza jest rzeczowa i oparta na danych, a rekomendacje dotyczące poszczególnych projektów — poparte konkretnymi założeniami.”

Maciej Nowosielski
Prezes Zarządu

„Polecam współpracę z Piotrem Golonką, jest rzetelnym kierownikiem projektów i potrafi przenieść działania na konkretne zadania dla pracowników. Cieszę się z możliwości zaangażowania zespołu.”


Andzej Gołdyn
Prezes

„Zdecydowanie polecamy współprace z Lean Action Plan. Pomimo ograniczeń pandemicznych profesjonalne podejście i zaangażowanie firmy pozwoliło zrealizować zaplanowane działania.”


Marcin Gawłowski
Prezes Zarządu

„Oczekiwane rezultaty pod kątem urealnienia stanów został osiągnięty a projekt zakończony z sukcesem. Z tego względu, jak i rzetelności w realizacji działań polecamy firmę Lean Action Plan w ramach współpracy przy poprawie swoich procesów.”Adam Kociołek
Prezes zarządu

„Średnia ocen zadowolenia ze szkolenia to 98%. Wśród głównych zalet pracownicy przedstawili: Praktyczne szkolenie; Bazowe i odwoływanie się do organizacji; Bieżące wyjaśnianie i odpowiadanie na wątpliwości. Zdecydowanie polecam współpracę z firmą Lean Action Plan. To doświadczenie i rzetelni partnerzy.”Agnieszka Firańczuk

HR MANAGER

„Konsultanci Lean Action Plan zbadali potrzeby biznesowe naszej firmy, zebrali niezbędne dane oraz przygotowali koncepcję layoutu nowej hali produkcyjnej. W projekcie uwzględniono obecne maszyny i wyposażenie oraz technologię, która pojawi się w przyszłości, ścieżki transportowe, wyposażenie regałów.”
Katarzyna Kotasińska

Właściciel firmy

„Dzięki zrealizowanym działaniom uczestnicy warsztatów zostali zapoznani ze sposobem na cykliczne poprawienie efektywności realizacji procesów. Z pełną szczerością możemy polecić firmę Lean Action Plan do współpracy w zakresie działań Lean również w takiej organizacji jak nasza.”
Edyta Wołczyńska


Z-ca Dyrektora ds. Administracyjno-Ekonomicznych

„Cieszę się, że zrezygnowaliśmy z ręcznej, generującej większej koszty pracy. Była to dobra inwestycja, która szybko się zwróciła. Z pewnością mogę polecić firmę Lean Action Plan jako solidnego partnera „


Marek Bździkot
Członek zarządu

„Spojrzenie biznesowe to element, który wyróżnia konsultantów Lean Action Plan. Dostrzegają potencjał i są w stanie szybko wprowadzić, wspólnie z pracownikami, odpowiednie rozwiązania.”

Tomasz Zając
Dyrektor sprzedaży

„Realizacja projektu przebiegła sprawnie i bez żadnych zakłóceń. Pomimo ograniczeń czasowych konsultanci firmy Lean Action Plan byli bardzo elastyczni i całość prac przekazali przed wstępnie ustalonym terminem”

Tenneco Automotive
Eastern Europe Division

Z całą pewnością możemy rekomendować firmę Lean Action Plan świadczącąusługi w zakresie optymalizacji i organizacji procesów produkcyjnych.Profesjonalni konsultanci z zapałem i dbałością o szczegóły analizują procesy,identyfikują potencjalne obszary usprawnień i wskazują możliwe sposoby doskonalenia bieżącego funkcjonowania przedsiębiorstwa.”

Jerzy Wolek
Właściciel

Potwierdzamy, że Pan Patryk Cichorczyk zrealizował dwa warsztaty z tematyki SMED skrócenie czasu przezbrojenia dla firmy Ficomirrors Polska Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej”.

Iwona Słaby
Kierownik sekcji szkoleń
TUV Rheinland

Potwierdzamy, że Pan Krzysztof Pawłowski zrealizował dwudniowe szkolenie pt.: ,,Podstawy Lean Management" dla firmy Axtone S.A. - Zakład Produkcyjny w Kańczudze.”

Iwona Słaby
Kierownik sekcji szkoleń
TUV Rheinland

„Polecam współpracę z . Patrykiem Cichorczykiem oraz p. Krzysztofem Pawłowskim ponieważ cechuje ich wysokie zaangażowanie, kreatywność, pomysłowość, duża wiedza mertyoryczna
oraz wysoka kultura osobista".

Marta Dworak
Prokurent

„Zrealizowane pierwsze kroki dały efekt skrócenia czasu przezbrojenia o ok 15%. Serdecznie polecam współpracę z konsultantami Lean Action Plan, którzy całkowicie oddają się swojej pasji realizując projekty z pełnym zaangażowaniem. To co ich wyróżnia to zdecydowanie
pomysłowość i wiedza".

Paweł Kulka
Właściciel

„Polecam współpracę z firmą Lean Action Plan. Charakteryzują się oni dużą kreatywnością, koncentracją na celu oraz zaangażowaniem. Poprzez dużą wiedzę, którą posiadają konsultanci, projekty są prowadzone bardzo efektywnie”.

Kamil Pajor
Właściciel

„Polecam wszystkim współpracę z firmą Lean Action Plan z uwagi na kreatywność w rozwiązywaniu problemów, wiedzy jaką posiadają i starają się ją przekazać oraz ich oddanie określonym celom”.

Marek Steinhof Dyrektor firmy Właściciel

„Skrócono czas przezbrojenia przy jednoczesnym poprawieniu jakości mycia i bezpieczeństwa pracy. Wynikiem prac był również Action Plan (zakres działań) do przetestowania i wdrożenia w najbliższej przyszłości. Warsztaty prowadzone były w sposób ciekawy, rzetelny i wniosły dużą wartość do naszej firmy".

Tomasz Gabryś Dyrektor Zarządzający

„Uważam wybór Lean Action Plan jako firmy szkoleniowej, wprowadzającej w świat Lean Management, za jak najbardziej trafiony. Polecam Lean Action Plan, jeśli myślicie Państwo o lepszej organizacji Waszej firmy".

Dariusz Kosiński Dyrektor Plastcard

„Polecamy współpracę z zespołem specjalistów Lean Action Plan. Na uznanie zasługują wysokie kompetencje konsultantów, pomysłowość, a także ambicja i zaangażowanie".

Piotr Dyba Dyrektor Zarządzający

„Zdecydowanie możemy polecić współpracę z firmą Lean Action Plan jako inwestycję, która szybko się zwraca i przynosi zamierzone efekty".

Mateusz Gęborys Prezes Zarządu

„Konsultanci firmy Lean Action Plan wykazali wysoką elastyczność i doskonałe zorganizowanie - oprócz zaplanowanych działań, wsparli firmę w bieżących inicjatywach".

Marcin Bosek CEO Modern Forms

„Profesjonalizm, zrozumienie procesów oraz sprawna umiejętność przekazywania wiedzy dla wymagającego zespołu pozwala nam zarekomendować Lean Action Planwszystkim, którzy chcą rozwijać swój biznes".

Wojciech Stanowki CEO BestOkna.pl

“Chciałbym szczerze polecić współpracę z firmą Lean Action Plan w głównej mierze za zaangażowanie, przejrzystość w prowadzeniu projektu, jak i elastyczność w organizacji działa związanych z jego realizacją. Na bieżąco rozwiązywali napotkane problemy, a projekt został zrealizowane, obejmując wszystkie zaplanowane działania“.

Grzegorz Ligocki Kierownik Operacyjny Eltek Polska

Referencje Layout Lean Action Plan Eltek

“Lean Action Plan przeprowadziło dla nas diagnozę na wydziale produkcji prowadników medycznych. Umożliwiła ona określenie potencjalnych obszarów optymalizacji procesu produkcyjnego. Efektem wzajemnej współpracy jest powstanie grupy wdrażającej usprawnienia w firmie, które już obecnie przynoszą wymierne korzyści. Wszystkim polecam współpracę z Lean Action Plan“.

Rafał Szefer Kierownik Operacyjny

“Korzyścią, którą otrzymaliśmy dzięki temu projektowi, jest jasność w przebiegu procesów oraz wiedza o klientach każdego z nich. Otrzymaliśmy również plan działania na ich optymalizację, dzięki czemu wiemy jakie działania należy wykonać, aby poprawiać ich efektywność“.

Sebastian Lis Pełnomocnik Zarządu ds. Produkcji

“Efektami współpracy jest: automatyzacja procesu zbierania i przetwarzania danych – eliminacja ręcznego wprowadzania danych – bieżące monitorowanie realizacji zleceń – szybsze reagowanie na ewentualne opóźnienia – transparentność informacji dla działu handlowego”.

Mariusz Wszołek Dyrektor Produkcji

“Szkolenie zostało “uszyte” dokładnie pod potrzeby naszego biznesu i dostosowane do naszych oczekiwań".

Magdalena Bartosiak HR Business Partner

“Zaangażowanie i profesjonalizm przyczynił się do ukończenia projektu zgodnie z założonym harmonogramem i uzyskaniem wzrostu produktywności o ponad 60%”.

Sebastian Lis Pełnomocnik Zarządu ds. Produkcji

“Wysoka elastyczność i dostosowanie materiału szkoleniowego do potrzeb firmy zasługuje na pochwałę i uznanie”.

Magdalena Piecyk Kierownik działu personalnego

Referencje - Drukarnia Ellert

“Firma Lean Action Plan przeprowadziła dla naszego zespołu szkolenie z Mapowania Strumienia Wartości. Szkolenie było realizowane w formie praktycznych ćwiczeń angażujących wszystkich uczestników”.

Piotr Czekaj Członek Zarządu

“Usługa została wykonana solidnie, a profesjonalne i elastyczne podejście firmy Lean Action Plan pozwoliło na realizację wszystkich etapów umowy w określonym terminie”.

Czesław Grochulski Prezes Zarządu

„Wynikiem przeprowadzonej diagnozy były również rekomendacje działań zarówno w zakresie strategii firmy, poprawieniu komunikacji międzywydziałowej oraz usprawnienie planowania załadunku i rozładunku”.

Krzysztof Kuklicz Dyrektor Generalny

„Doświadczeni konsultanci firmy Lean Action Plan pomogli nam dojrzeć pełny obraz naszych procesów oraz trafnie sprecyzować działania w kierunku ich poprawy. Ich profesjonalizm i rzeczowość pozwala stwierdzić, że są stabilnymi oraz godnymi polecenia partnerami w rozwoju biznesu ”.

Aleksander Wilusz MaxCom

“Łącznie zgromadzono ponad 220 problemów i pomysłów, których realizacja
przeniesie się na zwiększenie efektywności procesów występujących w całej firmie”.

“Łącznie zgromadzono ponad 220 problemów i pomysłów, których realizacja przeniesie się na zwiększenie efektywności procesów występujących w całej firmie”.

Michał Jaśkiewicz Dyrektor Techniczny

Vitroform - referencje

“Poleca z pełną odpowiedzialnością i świadomością firmę Lean Action Plan w ramach nie tylko rozwoju i doskonalenia organizacji ale też rozwoju indywidualnego pracowników.”

Michał Jaśkiewicz Dyrektor Techniczny

“Szybka i trafna diagnoza stanu obecnego pozwoliła ocenić potencjał firmy oraz namierzyć nisko wiszące owoce. W przeciągu 2 pierwszych miesięcy współpracy uwolniliśmy ponad 5 godzin codziennej pracy”.

Michał Jaśkiewicz Dyrektor Techniczny

“Doświadczenie Lean Action Plan pomogło nam uniknąć wielu błędów. Każdemu, kto mierzy się z podobnym wyzwaniem do naszego, mogę z czystym sumieniem polecić współpracę z Lean Action Plan.”

Adam Głowienka Prezes Zarządu

“Całość opierała się na przykładach z naszej firmy, co dawało uczestnikom możliwość szybkiego przeniesienia zdobytej wiedzy na swoje procesy, (…) co potwierdza ankieta opinii zwrotnej wskazując na średni wynik 92% zadowolenia”.

Krzysztof Kowalski Prezes Zarządu

“Konsultanci Lean Action Plan zbadali potrzeby biznesowe naszej firmy, zebrali niezbędne dane oraz przygotowali koncepcję layoutu nowej hali produkcyjnej. W projekcie uwzględniono obecne maszyny i wyposażenie oraz technologię,która pojawi się w przyszłości, ścieżki transportowe, wyposażenie regałów”.

Marcin Rogala Prezes firmy Nortpol

“Prowadzący szkolenie wykazał się wysokim poziomem przygotowania merytorycznego jak i praktycznego. Program szkolenia został trafnie dostosowany do specyfiki naszej branży, a zdobyte umiejętności z pewnością pozwolą na usprawnienie procesów w codziennej pracy biura”.

Jakub Kowalski Dyrektor Biura Logistyki

Torpol - logo

Zobacz, ile zyskali nasi klienci

POPRAWA PRZEPŁYWU INFORMACJI

21 452 zł rocznie

WDROŻENIE GNIAZDA PRODUKCYJNEGO

107 634 zł rocznie

OPTYMALIZACJA PROCESU PAKOWANIA

487 926 zł rocznie

OPTYMALIZACJA USTAWIENIA MASZYN

1 128 568 zł rocznie 

Jakie są koszty?

Koszty współpracy uzależnione są od wybranego zakresu współpracy i wielkości firmy. Na początku można widzieć to jako koszt, ale docelowo ma to być inwestycja, która przynosi odpowiedni zwrot.

Nasze stawki wynoszą od 3 do 5 tys. PLN za dzień doradztwa oraz 5 do 6,5 tys. PLN za szkolenia i warsztaty.
Dodatkowo, do tych stawek mogą być doliczone koszty logistyczne, takie jak transport (1,15 PLN za km) oraz nocleg (300 PLN w razie potrzeby).

 • Jeżeli chcesz poznać koszty współpracy dla swojej firmy, wypełnij formularz i opowiedz nam o sytuacji, którą próbujesz rozwiązać.

Przejdź do formularza
Dowiedz się od czego zależy cena!

Schemat współpracy

Pierwszy etap

Podczas spotkania online doprecyzowujemy oczekiwania i wspólnie określamy optymalne rozwiązanie

Dzień zero

To tutaj jeszcze lepiej się poznajemy i precyzyjnie określamy najbliższe działania. Dogrywamy wszelkie szczegóły.

Konkretne działania

Oparte na optymalizacji procesów klienta i uzyskaniu szybkich korzyści. Pozwala nam to ocenić skuteczność działania i przynieść oczekiwany zwrot. Właśnie wtedy koszt zmienia się w rentowną inwestycję.

Współpraca długoterminowa

Znamy się, lubimy się i sobie ufamy, a co najważniejsze osiągamy realne korzyści.

Dowiedz się więcej o współpracy!

Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
Przejdź do artykułu
współpraca z firmą konsultingową
Przejdź do artykułu
firmy lean w polsce
Przejdź do artykułu

Sprawdź przykłady realizacji

Główne procesy: cięcie laserowe, gięcie, spawanie, lakierowanie proszkowe, montaż.

Założenia diagnozy: uwolnienie przestrzeni na hali produkcyjnej, skrócenie całkowitego czasu realizacji zlecenia oraz wskazanie priorytetowych obszarów do optymalizacji.

Warsztaty layout'owe

Główne procesy: cięcie, frezowanie, zgrzewanie, uszczelnianie, okuwanie, szklenie.

Założenia: analiza efektywności procesów produkcyjnych, określenie możliwości obniżenia poziomu zapasów oraz poprawa planowania produkcji.

Czym jest layout

Zobacz więcej Case Study oraz inne branże:
Automotive | Przetwórstwo stali | Przetwórstwo tworzyw sztucznych | Okienna | Meblarska | Drukarnie | Opakowalnicza | Spożywcza | Inne

Więcej Case Study
Metconcept - referencje Lean Action Plan
EPA logo referencje lean
Metconcept - referencje Lean Action Plan
EPA logo referencje lean
ZOBACZ WIĘCEJ

   KONTAKT

 • Uzupełnij formularz, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rozwoju firmy, przeprowadzenia szkolenia, wspólnych warsztatów lub czy innej formy współpracy. Jeżeli możesz podaj jak najwięcej szczegółów.
 • Twoja wiadomość jest dla nas ważna, odpowiemy na nią maksymalnie kolejnego dnia roboczego. 
 • W zależności od pytania poprosimy Cię o niezobowiązującą rozmowę telefoniczną lub spotkanie online. Taka forma kontaktu pozwoli nam najlepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania.

NAPISZ DO NAS

KONTAKT BEZPOŚREDNI

Obsługa klienta
Anna Etgens
Specjalistka ds. zadowolenia klienta