WDROŻENIE KLUCZOWYCH WSKAŹNIKÓW EFEKTYWNOŚCI NA PRODUKCJI
Rozwiązanie problemów takich jak brak widocznych postępów, brak informacji zwrotnej o podjętych działaniach, zaangażowanie nieodpowiednio dobranych osób w działania i problemy z wyborem priorytetów.
Na czym polega projekt?
Zacznijmy od tego — czym są wskaźniki KPI – (Key performance indicators). Wiele firm do jednego worka zwanego KPI wrzuca nie tylko wskaźniki efektywności (PI), ale również rezultatu (RI). Czym różnią się te 2 pojęcia? Odpowiedź jest bardzo prosta:
Result indicators (RI) to podsumowanie szeregu działań, których wynikiem jest osiągnięcie konkretnego rezultatu. Dają klarowny obraz informujący, czy nasza firma zmierza w obranym przez siebie kierunku. Przykładem wskaźników rezultatu są wszystkie wartości finansowe. Wynik finansowy zawsze jest wynikiem pewnych działań. Sprzedaż, logistyka, produkcja, jakość – to jedynie część działów, których działania wpływają na końcowy rezultat finansowy. RI nie obrazują wysiłku poniesionego przez poszczególne jednostki w firmie, aby ten rezultat osiągnąć.
Performance indicators (PI) to wskaźniki niefinansowe, które można odnieść do działania poszczególnych jednostek/zespołów w firmie. Przykładem wskaźników efektywności są wszystkie działania, na które pośrednio lub bezpośrednio mają wpływ poszczególne zespoły funkcyjne.
Dlaczego firmom są potrzebne KPI?
Aby zarządzać przedsiębiorstwem złożonym z wielu indywidualności należy posługiwać się wspólnym językiem. Najczęściej wybór pada na język danych, faktów oraz liczb, ponieważ może być on interpretowany jednoznacznie przez wiele zaangażowanych stron.
Dostrzec postępy żmudnej, codziennej pracy,
Skoncentrować się na tym co naprawdę istotne
Być obiektywnym
Podnieść wartość podejmowanych decyzji
Uzyskać informację zwrotną o podjętych działaniach
Zaangażować odpowiednie osoby w konkretne działania
KPI Możemy wykorzystać e we wszystkich działach firmy takich jak: marketing, sprzedaż, obsługa klienta, produkcja, logistyka, HR oraz innych
Jak wygląda współpraca w ramach projektu?
Każdą współpracę rozpoczynamy od badania potrzeb. Podczas pierwszych niezobowiązujących spotkań online doprecyzowujemy oczekiwania i wspólnie określamy optymalne rozwiązania. Poznanie dokładne zakresu projektu będzie możliwe po konsultacjach.
Nie ma uniwersalnych wskaźników KPI, które można skopiować i bezrefleksyjnie stosować w różnych organizacjach. Zawsze należy wyjść od realizowanej strategii.
Przykładowy zakres prac:
- Warsztaty Zarządzania Procesami oraz definiowania wskaźników KPI – opisanie procesów głównych – dostarczających wartość klientowi, oraz pomocniczych
- Szczegółowe opisanie procesów – SIPOC
- Wdrożenie wskaźników KPI – realizacja działań projektowych:
- Analiza obecnej infrastruktury IT oraz wykorzystywanych programów wspierających
- Opracowanie wskaźników oraz sposobów ich uzyskiwania
- Przygotowanie standardów uzyskiwania wskaźników
Jak kosztuje współpraca?
Stawka dzienna 3 500 – 5 000 zł netto za dzień doradczy
Stawka dzienna 5 000 – 6 500 zł netto za dzień warsztatowy
+ koszty logistyki
Monitorowanie efektywności produkcji, umożliwienie podejmowania decyzji biznesowych na bazie wskaźników.
BRANŻA PRZETWÓRSTWO STALI | ZATRUDNIENIE +150 |
PROCES ZARZĄDZANIE | NARZĘDZIE WSKAŹNIKI |
KONTAKT BEZPOŚREDNI
Obsługa klienta
Anna Etgens
Specjalistka ds. zadowolenia klienta
ul. Wrocławska 87, 30-011 Kraków
pl. Solny 14 lok. 3, 50-062 Wrocław
Działamy na terenie całej Polski.