Jak kupić dobry kurs online?

Jakie są trudności w nauce online?

Ograniczenia kursów – z czym trzeba się zmierzyć

Nauka przez Internet obarczona jest pewnymi ograniczeniami. Pierwszym natomiast krokiem do ich zwalczenia jest świadomość ich występowania oraz ich identyfikacja. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę?

Ograniczenia w nauce przez kursy online

Pierwszym minusem jest pośredni kontakt uczestnika ze specjalistą,  realizowany najczęściej w formie pisemnej,  co wiąże się z większym prawdopodobieństwem niezrozumienia i trudnością w wyjaśnianiu problematycznych kwestii. Twórcy kursów online zazwyczaj nie posiadają informacji na temat stopnia zrozumienia treści lub instrukcji w trakcie kursu i nie mogą natychmiastowo wspomóc dodatkowym objaśnieniem.

Nasza podpowiedź: Przetestuj wsparcie! Skontaktuj się z obsługą klienta danej platfotmy i sprawdź jak szybko oraz w jaki sposób odpowiadają na zadawane pytania.

Sama aktywność uczestników kursu również jest problematyczna, ponieważ brak bezpośredniego kontaktu nauczyciela i ucznia powoduje spadek zaangażowania, zniechęcenie oraz osamotnienie w zdobywaniu wiedzy. Dlatego tak ważna jest samodzielność kursanta i utrzymanie odpowiedniego poziomu motywacji.

Nasza podpowiedź: Razem raźniej! Stwórz pole do rywalizacji – zaproponuj znajomemu, aby również wziął udział w tym kursie i na bieżąco monitorujcie swoje wyniki! Nie chodzi jednak o wyścig. Postawcie na systmatyczność, zamiast szybkości.

Kolejna kwestia, to wciąż pojawiająca się bariera technologiczna. Jest to obawa uczącego się, że posiada zbyt małe umiejętności informatyczne, aby efektywnie brać udział w procesie dydaktycznym, realizowanym z ich wykorzystaniem.

Nasza podpowiedź: skorzystaj z darmowych wersji próbnych kursów, aby przekonać się, że dasz radę z ich obsługą ?

Jak wybrać dobry, wartościowy kurs i „nie kupować kota w worku”

Na rynku dostępnych jest wiele platform oferujących szkolenia online. Po czym można poznać, które z nich są rzeczywiście wartościowe?

Po pierwsze zwróć uwagę czy firma oferuje darmową próbkę kursu. Dzięki temu można sprawdzić jak wygląda nauka online, jak przygotowane są materiały, w jakim stylu pisane, w jakiej formie prezentowane.. tak naprawdę jeszcze nic nie tracąc. Po drugie zrób research na temat twórcy szkolenia, np. czy tworzy inne, ogólnodostępne treści. Zapoznaj się z nimi i oceń, czy są to dla Ciebie wartościowe materiały, czy dana osoba posiada odpowiedni poziom wiedzy z interesującego Cię zakresu. W decyzji wspomóc Cię mogą również opnie dotychczasowych kursantów, szczególnie gdy zawierają konstruktywną krytykę. Ostatnią kwestią do sprawdzenia, będzie informacja, czy platforma oferuje certyfikat wiedzy po zakończeniu kursu. To zarówno ważne z perspektywy wpisania szkolenia do CV, jak i dowodu, czy firma poświadczy swoją marką jakość ofertowanych usług.

Jak wybrać dobry kurs online

Czy to dobra cena za szkolenie online?

Kiedy mamy już wybrane wartościowe kursy warto zastanowić się nad ceną. Czy ta oferowana przez daną firmę jest odpowiednia? Oceny możemy dokonać za pomocą porównania oferty konkurencji, jakie kursy są dostępne na rynku i w jakich cenach, co zawierają, na co składa się cała kwota. Warto dodatkowo uwzględnić porównanie oferty stacjonarnej, gdzie szkolenie jest jednorazowe, a kosztuje np. 1000 zł, a kurs 10 razy mniej, mimo że dostęp do niego przyznawany jest na zawsze.

Zapisz się i skorzystaj z pełnej wersji poradnika

Wiedza zupełnie za darmo

e-learning

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi artykułami, kursami online, promocjami i wydarzeniami – zapisz się do newslettera.