Lean Lider White Belt

Dla niektórych pierwszym etapem potwierdzającym budowanie doświadczenia jest biały pas w Karate, dla innych może być to na przykład poziom White Belt w certyfikacji Six Sigma. Każde z tych poświadczeń odnosi się zupełnie innej płaszczyzny. Jednak w obydwóch przypadkach stanowi wartość nobilitującą dla uczestnika programu, a także wiarygodne poręczenie nabytych umiejętności. Dlatego też, otwierając się na osoby chcące usystematyzować swoją wiedzę z zakresu koncepcji zarządzania, optymalizacji procesów i budowania kultury organizacji został zainicjowany zupełnie odmienny projekt certyfikacji, którego podstawowym odznaczeniem jest tytuł Lean Lider White Belt.

Kto powinien sięgnąć po certyfikat White Belt?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją drogę lub podejmujesz się działań spójnych z koncepcją Lean Management, ale zależy Ci na uporządkowaniu wiedzy oraz zdobyciu dobrych praktyk, poziom White Belt dobrze wpisze się w Twoje potrzeby. Program ten przeprowadzi Cię przez kluczowe narzędzia oraz metody Lean, wskazując Ci logiczne powiązania między nimi. Materiały dydaktyczne prezentowane w postaci kursów online ukierunkują Cię na sztandarowe założenia identyfikacji marnotrawstwa, a także budowania wartości. Wskażą Ci one również istotę prawidłowej organizacji produkcji, funkcjonujących w niej strumieni, a także zarządzania przepływem. Jeśli realizując codzienne obowiązki w pracy, zauważasz że duży wpływ na efektywność procesów, ma również odpowiednie podejście do rozwiązywania problemów, wzajemnej komunikacji, a także delegowania zadań, możesz być pewien, że program Lean Lider White Belt również obejmuje tę tematykę.

Lean Lider White Belt1

Budowanie kultury organizacji to jeden z najtrudniejszych elementów, wymagający posiadania zarówno umiejętności twardych, jak i miękkich. Zestaw kursów wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia szkoleń, Problem Solving’u, czy systemu sugestii, wskazując zarazem jak budować zespół, pracować nad lepszą komunikacją z jego członkami, a także kreować postawę lidera. Oczywiście w ramach White Belt nie zabraknie elementarnych aspektów zapewnienia jakości, logistyki, a także ciągłego doskonalenia.

Program certyfikacji sprawdzi się zarówno jeżeli pracujesz w branży produkcyjnej, jak i usługowej.

Zanim przystąpisz do programu szkolenia

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, głównym przekaźnikiem wiedzy są kursy online. Do dyspozycji otrzymujesz pakiet szkoleń dostępnych na platformie https://kursylean.pl/product/lean-lider-white-belt, która od tego czasu staje się również Twoim narzędziem do monitorowania postępów pracy. W zestawie dostaniesz między innymi materiały z zakresu: Zarządzanie procesami i wskaźniki KPI, VSM – Mapowanie Strumienia Wartości, SMED, TPM, Layout, Six Sigma – zarządzanie odchyleniami, Koło Jakości, czy Zarządzanie projektami w praktyce. Realizację programu White Belt zaczynasz w dogodnym dla siebie czasie w ciągu roku, a dostęp do wszelkich materiałów dydaktycznych jest dożywotni. Co ważne! Nie będziesz sam w swojej ścieżce budowania wiedzy i doświadczenia. W trakcie szkolenia możesz liczyć na wsparcie opiekuna programu.

Lean Lider White Belt2
KLIKNIJ I ZOBACZ KURS LEAN LIDER WHITE BELT

To on pomoże Ci rozplanować ramowy harmonogram działania, a także w razie zagwostek metodycznych postara się wyjść na przeciw z praktycznymi poradami. Jeśli więc pewne treści lub zastosowanie przykładów będzie dla Ciebie niejasne, zawsze możesz zwrócić się po pomoc. Jeżeli ukończysz wszystkie kursy obejmujące zakres tego pakietu, ostatnim zadaniem będzie rozwiązanie testu zaliczeniowego. Owocem Twojej pracy będzie oficjalny certyfikat Lean Lider White Belt.

Korzyści ukończenia poziomu White Belt

Czy ukończenie poziomu przyniesie Ci korzyści? Oczywiście! Nawet cały szereg! Można je odpowiednio podzielić na:

 • Budowanie wiedzy:
   • Uzupełnisz i poszerzysz znajomość narzędzi oraz metod Lean Management,
   • Poznasz metodyczne i praktyczne podejście do wdrażania działań optymalizacyjnych,
   • Nauczysz się z jakich instrumentów warto korzystać, aby skutecznie rozwiązywać problemy,
 • Przełożenie na praktyczne doświadczenie:
  • Rozpracujesz Case Studies, które pozwolą Ci usprawniać procesy w przedsiębiorstwie,
  • Nauczysz się podejścia systemowego do zarządzania firmą,
  • Tajniki zarządzania zespołem oraz przywództwa będziesz mógł sprawdzić bezpośrednio podejmując współpracę w swojej grupie pracowników,
  • Kultura ciągłego doskonalenia również pozostanie Ci w głowie, a Twoim zadaniem będzie dzielić się jej ideą z pozostałymi.
 • Rozwój osobisty
 • Wiarygodne potwierdzenie nabytych umiejętności przez firmę Lean Action Plan
certyfikat white belt

Co dalej? Kolejna certyfikacja!

Niezależnie od tego czy ukończyłeś poziom Lean Lider White Belt, program rozwojowy ma kilka poziomów:

 • Lean Lider Green Belt
 • Lean Lider Black Belt
 • Lean Lider Master Black Belt

Każdy z nich posiada dokładnie sprecyzowane wytyczne odnośnie czasu trwania, realizowanego zakresu metodycznego oraz projektów optymalizacyjnych w przedsiębiorstwie, formy współpracy, a także poziomu skomplikowania. Są one okazją zarówno do uporządkowania wiedzy teoretycznej, jak i  w głównej mierze – faktycznego doskonalenia procesów we współpracy z Opiekunem projektu.

Jeżeli jesteś zainteresowany, koniecznie sprawdź to sam!

Lean Lider Green Belt
Lean Lider Black Belt
Lean Lider Master Black Belt

Chcesz zostać Lean Liderem?

Wypełnij formularz:

Formularz Lean Lider