Relacja z konferencji
Konferencja Oficerów Przemysłu 2019
XIV Kongres PolMaintenance Ogólnopolski Kongres Służb Utrzymania Ruchu
Jak co roku nie mogło nas zabraknąć na wydarzeniu zrzeszającym praktyków szczupłego zarządzania i entuzjastów najnowszych trendy i sposobów doskonalenia procesów zarządzania technicznego!
Prewencja, predykcja, nowoczesne systemy zbierania oraz analizy danych – to mianownik przyszłościowego podejścia do utrzymania ruchu. Wszystko to, w rękach odpowiednio przeszkolonych osób – to przepis na sukces firmy produkcyjnej XXI w.
Ilość systemów technicznych w naszych firmach nieustannie się zwiększa, a ich poziom zaawansowania rośnie – w związku z tym i my nie możemy pozostawać w tyle, a nic tak bardzo nie poszerza horyzontów jak wymiana doświadczeń w gronie praktyków. W minionym czasie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 2 konferencjach branżowych z zakresu Zarządzania majątkiem technicznym oraz utrzymania ruchu.
Konferencja Oficerów Przemysłu http://kop.tech/ oraz Kongres Pol Maintenance http://kongres-sur.pl/
Oba wydarzenia to świetna okazja do zapoznania się z najlepszymi praktykami stosowanymi w różnych branżach przemysłu. Na stoiskach partnerów można przetestować najnowsze produkty, sprawdzić zakres ich działania oraz przekonać się, czy sprawdzą się w naszym otoczeniu.
Podwyżki cen energii – jak bronić się przed podwyżkami cen i generować oszczędności tam, gdzie jest to możliwe?
Praktyczne aspekty zarządzania majątkiem technicznym.
Przewiduj, zapobiegaj, wykrywaj, reaguj – wszystko
o awariach w Twoim zakładzie.Skuteczne sposoby motywacji pracowników.
Lean Management i TPM w utrzymaniu ruchu.
To tylko niektóre tematy, które przewijały się przez oba te wydarzenia!
Gościem specjalnym Kongresu PolMaintenance był Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny Polak w kosmosie, który podzielił się z uczestnikami swoim niezwykłym doświadczeniem o wyjątkowej relacji człowieka z maszynami.
Jako praktycy również mogliśmy współtworzyć te wydarzenia dzieląc się naszym doświadczeniem – Piotr Golonka mówił o przełamywani lodów na linii UR-Produkcja dzięki metodzie SMED.
Bogatsi o nowe doświadczenia i kontakty wracamy na ziemię do realizacji naszych projektów!
Zdjęcia wykorzystane ze źródeł:
http://kop.tech/
http://kongres-sur.pl/
Autor:
Piotr Golonka
Partner zarządzający, starszy konsultant Lean Action Plan
pgolonka@leanactionplan.pl