Intro to Excel — pytania i odpowiedzi
W zeszłym tygodniu miałeś okazję zobaczyć próbkę tego, co przygotowujemy dla Ciebie w ramach szkolenia Intro to Excel. Najwyższa pora uchylić rąbka tajemnicy i pokazać Ci, czego konkretnie możesz się spodziewać po naszym kursie.
Rynek pracy zmienia się dynamicznie, a co za tym idzie, aby utrzymać na nim dobrą pozycję, należy dbać o rozwój własnych umiejętności. Moim zdaniem jedną z najcenniejszych, w jakie możesz zainwestować w tym momencie to właśnie umiejętność mądrej pracy w Excelu.
WAŻNE!
Jeżeli nie masz jeszcze dostępu do materiału szkoleniowego w formie wideo, koniecznie sprawdź, w jaki sposób możesz go otrzymać. Wszystkie informacje znajdziesz na końcu artykułu.
Według badań przeprowadzonych przez BPSC na 350 polskich firmach z branży produkcyjnej, aż co czwarta wykorzystuje Excela do planowania produkcji. 29% przedsiębiorstw wykorzystuje arkusze kalkulacyjne do monitorowania i organizacji zasobów produkcyjnych, 34% korzysta z excela przy analizowaniu kosztów produkcji. Z powyższych badań wynika, że w co trzeciej firmie możesz szukać okazji do połączenia wiedzy z Excela i organizacji produkcji. Nie myśl jednak, że to jedyne czego możesz spodziewać się po Excelu. Jest również podstawowym narzędziem pracy w wielu firmach usługowych, w szczególności z obszaru finansów. Z arkuszy kalkulacyjnych, na co dzień, korzystają kierownicy produkcji, menadżerzy, analitycy finansowi, specjaliści HR oraz pracownicy działów IT.
Jeśli chcesz powalczyć o stanowisko z wyżej wymienionych obszarów, inwestycja w naukę Excela będzie strzałem w dziesiątkę. Być może twoja praca, to właśnie codziennie obcowanie z oprogramowaniem MS Office. W takim przypadku, mogę polecić Ci przygotowany przez nas kurs jako świetną okazję do rozbudowy już posiadanych umiejętności. Intro to Excel będzie również źródłem dobrych praktyk pracy z obróbką danych oraz wielu trików przyspieszających pracę.
Intro to Excel pokaże Ci jak pracować mądrzej, a nie więcej.
W dzisiejszym wpisie odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące przygotowywanego przez nas szkolenia Intro to Excel:
Czy ten kurs jest odpowiedni dla mnie?
Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:
praca w Excelu to Twoja codzienność, często masz do czynienia z tworzeniem raportów i podsumowań
potrzebujesz, aby wszystkie umiejętności, na których opierały się nasze dotychczasowe artykuły zostały Ci wyjaśnione bez pośpiechu i krok po kroku
chcesz nie tylko zdobyć umiejętności, ale także potwierdzić je stosownym certyfikatem, aby w końcu móc się tym pochwalić podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Ten kurs nie jest dla Ciebie, jeśli:
masz pewność, że Twoja obecna i przyszła praca nie będą wymagały znajomości Excela
wszystko, co dotychczas pojawiało się na naszej stronie było dla Ciebie pestką i bez większego problemu potrafisz stworzyć takie narzędzia samodzielnie
masz za sobą już kilka udokumentowanych szkoleń Excelowych, a rekruterzy za każdym razem są oczarowani Twoimi umiejętnościami posługiwania się arkuszem
Co zawiera szkolenie Intro to Excel?
Nieograniczony dostęp do jedynego takie szkolenia w Polsce – opierającego umiejętności Excelowe o praktyczne przykłady związane z branżą produkcyjną,
Wszystkie dotychczasowe materiały, dostępne na naszej stronie, wzbogacone o konkretne rozwiązania podane w JEDNYM miejscu, podzielone w przejrzysty sposób ze względu na tematykę,
Przykłady dobrych wykresów, do pobrania i wykorzystania przez Ciebie,
Sposoby na dobrą obróbkę danych,
Inspirację do poprawienia sposobu działania plików, z których korzystasz.
Agenda szkolenia Intro to Excel
1. Wprowadzenie do Excela (wykorzystanie Excela, podstawowe elementy arkusza)
2. Nawigacja (skróty klawiszowe do nawigacji, sposoby poruszania się po arkuszu kalkulacyjnym)
3. Optymalizacja pracy (skróty klawiszowe, sposoby na przyspieszenie pracy, szybsze wykonywanie operacji, Tips&Tricks)
4. Formuły i funkcje (wprowadzenie i edytowanie formuł, kopiowanie i przeciąganie formuł, top 6 funkcji wykorzystywanych na produkcji)
5. Formatowanie danych (formatowanie komórek, malarz formatów, formatowanie warunkowe, formatowanie danych, sortowanie i filtrowanie)
6. Poprawność danych (zapewnienie wprowadzania odpowiednich danych, listy wybierane, ochrona arkusza, ochrona komórek)
7. Zbieranie danych z produkcji (dobre praktyki zbierania danych z produkcji, dobre praktyki tworzenia baz danych w excelu, skuteczna analiza zebranych danych z wykorzystaniem tabel przestawnych)
8. Wizualizacja danych (dobre praktyki wizualizacji danych, budowa przykładowego wskaźnika z wykorzystaniem wykresu przestawnego)
Skąd mogę mieć pewność, że materiały będą odpowiedniej jakości?
Tydzień temu miałeś okazję zobaczyć przykładowy materiał wideo. Jeżeli nadal masz wątpliwości, czy sposób przekazania przez nas wiedzy będzie dla Ciebie odpowiedni, mamy dla Ciebie kolejne nagranie, tym razem dotyczące skrótów klawiszowych. Czytelniczy newslettera są już prawdopodobnie po obejrzeniu materiału, a pozostałych zapraszamy do dołączenia i przyjrzenia się kolejnemu wideoszkoleniu.
Dlaczego zadajecie pytania dotyczące oceny nagrań przez Czytelników?
Chcemy dopasować szkolenie do Waszych potrzeb związanych z pracą w Excelu. W związku z tym, dziękujemy serdecznie wszystkim czytelnikom za opinie zwrotne na temat przedstawionego materiału. Każdą sugestię traktujemy poważnie i staramy się korygować naszą wizję, aby dostarczać wam jak największą wartość. Pisaliście nam, że brakowało podsumowania, więc w nagraniu postaraliśmy się odpowiedzieć na tę potrzebę. Mamy nadzieję, że ta forma przypadnie wam do gustu.
*Informacje dotyczące procentowych wartości związanych z zastosowaniem Excela pochodzą z portalu log24.pl
Chcesz otrzymać fragment kursu?
Zapisz się i odbierz bezpłatny dostęp do szkolenia
Absolwent Zarządzania i Inżynierii Produkcji Krakowskiej AGH.
Projektant i wykonawca narzędzi Excel z ponad 3 letnim doświadczeniem.
Wdrożył ponad 100 projektów opartych na arkuszach kalkulacyjnych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Autor kursów online „Excel na Produkcji”, „Excel w Usługach” oraz Aplikacji „Analiza Nagrań”. Przeprowadził liczne szkolenia z zakresu metodologii Lean oraz pracy w Excelu w branży na produkcji.