Lean Lider

Na rynku mamy obecnie dostęp do ogromnej ilości specjalistycznej wiedzy. Można przyznać, że przy obecnej technologii jest ona na wyciągnięcie ręki, praktycznie z każdej istniejącej dziedziny. Także z zakresu Lean, który sobie dziś przybliżymy. Gdy już zagłębimy się w tajniki tej wiedzy – teorie, metody i założenia – chcielibyśmy je wykorzystać w swojej pracy, a co za tym idzie, zoptymalizować procesy w swojej firmie. Z pozoru wydaje się to proste, ale…

Często chcąc samodzielnie wprowadzić je w życie, okazuje się, że nie wiemy jak to zrobić, aby przynosiły one oczekiwane efekty lub jest to bardzo problematyczne. Operując nowo poznaną wiedzą nie posiadamy jeszcze wprawy i zamiast korzyści nasze operacje mogą wnieść niepożądane zamieszanie i nieoczekiwane straty – a przecież cel jest zupełnie odwrotny. Dodatkowo każde przedsiębiorstwo jest inne, więc i jego potrzeby także mogą się różnić.

Ile to było dla Ciebie warte, gdyby było możliwe wdrażanie metod bez rozczarowań, a nowa dawka wiedzy od początku wsparłaby Twoje projekty, razem ze zmotywowanymi pracownikami, a tym samym poprawiła jakość działań w Twoim przedsiębiorstwa? Czy jest jakiś sposób, dzięki któremu byłoby to możliwe? Rozwiązaniem może okazać się… certyfikacja Lean Lider!

Jednak na czym ona polega i w jaki sposób pomoże nam osiągnąć cel? Certyfikacja jest ścieżką rozwoju, dzięki której:

  • zdobędziesz specjalistyczną wiedzę pod okiem eksperta,
  • zyskasz praktyczne umiejętności, plan projektowy, szablony, standardy, a także gotowe narzędzia i formularze,
  • będziesz mieć możliwość rozwiania wszelkich wątpliwości w dowolnym temacie,
  • zyskasz okazję skonsultowania spostrzeżeń z mentorem,
  • otrzymasz certyfikat będący twardym potwierdzeniem Twoich umiejętności,
  • a ostatecznie staniesz się ekspertem mogącym wprowadzać realne zmiany oparte o pewną wiedzę!
Green-Belt

W zależności od potrzeb i możliwości program certyfikacji Lean Lider oferuje możliwość wyboru jednego z czterech poziomów wdrożenia:

White Belt

Pozwoli na zapoznanie się z narzędziami, które pomogą optymalizować procesy w przedsiębiorstwie, przybliży tajniki metodycznego zarządzania, rozwiązywania problemów, a także optymalizacji procesów. Dzięki temu spowodujesz zmianę kultury całej organizacji i zrobisz duży krok w stronę sukcesu.

Green Belt

Zmieni sposób patrzenia na firmę i występujące w niej na procesy przez pryzmat marnotrawstwa. Dowiesz się jak prowadzić projekt analizy firmy, jak i do czego wykorzystać metodę PCDA, jak określać zarówno możliwości i plany usprawnień w przedsiębiorstwie. Poznaj praktyczne podejście do etapów wdrażania zmian na podstawie metody PDCA. Dzięki temu zmienisz podejście na metodycznie podchodzenie do działań optymalizacyjnych i uzyskasz realne rezultaty, określając oszczędności.

Black Belt

Daje szansę stać się specjalistą w zakresie wybranych obszarów Lean. Uczy, jak wdrażać systemowe rozwiązania oparte na zasadach i metodach szczupłego zarządzania dzięki doświadczeniu ekspertów, wypracowanym rozwiązaniom i standardowemu podejściu. Pokaże, jak poprawić funkcjonowanie firmy w takich obszarach jak określenie kierunku, rozwiązywanie problemów i optymalizacja procesów.

Master Black Belt

To najwyższy poziom, który pozwala zdobyć praktyczną wiedzę i wdrożyć strukturę Lean w Twojej firmie. Dowiesz się, jak inspirować współpracowników do ciągłego doskonalenia i pracy nad swoimi procesami. Zyskasz umiejętności samodzielnego prowadzenia działań i wdrażania liderów we wszystkich obszarach, które tego potrzebują. Poznasz tajniki aż 12 narzędzi, dzięki którym zmienisz kulturę organizacji i ludzi, którzy pracują z Tobą.

Więcej informacji o możliwościach jakie oferuje program Lean Lider znajdziesz pod adresem: https://leanlider.pl/

Przed rozpoczęciem głównej części szkolenia ma miejsce organizacja działań, czyli: inicjacja projektu, ustalenie sposobu komunikacji, ustalenie terminów spotkań projektowych, określenie liderów i podliderów dla danych narzędzi.

Sam proces certyfikacji Lean Lider składa się z dwóch głównych etapów. Pierwszy z nich to realizacja zadań działań przydzielonych do konkretnego poziomu wdrożenia, natomiast drugi etap jest certyfikacją, podczas której następuje potwierdzenie wyników dotychczasowych działań zrealizowany podczas programu oraz podsumowanie projektu przez grupę projektową i komitet sterujący.

White Belt

W celu otrzymania szczegółowego programu certyfikacji wypełnij formularz:

Formularz Lean Lidera

 

Jak widać, certyfikacja ta sprawdzi się doskonale nie tylko do zwiększenia Twojej wiedzy, ale dzięki niej będziesz wiedział, jak ją wykorzystać w firmie, a dodatkowo zyskasz praktyczne umiejętności, dzięki którym znacząco zwiększasz swoją szansę na osiągnięcie sukcesu i wyznaczonych celów. Rozwiązanie to wymaga pracy, energii, a przede wszystkim chęci i zaangażowania, jednak uważamy, że jest to tego warte.

 

Zostań Lean Liderem Green Belt i zyskaj
oszczędności dla firmy

  • Projekt z możliwością uzyskania min. 50 000 zł oszczędności.

  • Praca na realnych przykładach z Twojej firmy i obszaru, w którym pracujesz na co dzień.

Chcę zostać Lean Liderem