VI Ogólnopolskie Szkolenie
Służb Utrzymania Ruchu

W dniach 25-26 października odbyło się IV Ogólnopolskie Szkolenie Służb Utrzymania Ruchu organizowane przez Służby Utrzymania Ruchu, w którym wzięliśmy udział jako oficjalni partnerzy. Wydarzenie miało charakter bardzo otwarty i elastyczny. Na uczestników czekały panele warsztatowe prowadzone przez praktyków przeplatane prezentacjami nowoczesnych technologii wykorzystywanych w obszarze utrzymania ruchu.

Warsztaty prowadzone były w grupach od 5 do 25 osób, w zależności od zainteresowania danym tematem. Niewielkie zespoły zajęciowe pozwoliły na dogłębne przepracowanie tematu i indywidualne podejście do uczestników. Ponadto kameralna atmosfera sprzyjała wymianie doświadczeń z pracy w różnych środowiskach.

Cykl warsztatów podzielony był na 5 paneli tematycznych, które odzwierciedlały wyzwania dzisiejszych służb utrzymania ruchu w przemyśle:

  • Być skutecznym szefem – mądrze motywuj, sprawnie rozwiązuj konflikty, niweluj różnice pokoleniowe.
  • Wiedzieć, co się ma – nowoczesne zarządzanie środkami trwałymi.
  • Być Lean – co może, a co musi każdy szef działu UR.
  • Być bezpiecznym – walcz z rutyną dla bezpieczeństwa ludzi i maszyn.
  • Być na bieżąco z nowościami – w pełni korzystaj z tego, co niesie rozwój technologii.

Na szkoleniu nie mogło zabraknąć naszego człowieka – Piotra Golonki, który prowadził warsztaty: „Dostrzeż strumień wartości w Twojej firmie i opracuj plan przyszły dzięki warsztatowi VSM!”.

Dużą popularnością cieszyły się tematy techniczne, takie jak prowadzony przez  Tomasza Lizureja, Specjalistę ds. utrzymania ruchu i TPM, warsztat „Zero defektów = zero awarii, czyli standaryzacja czyszczenia maszyn” lub wykład Tomasza Ilków-Gołąb, Doradcy ds. technicznych, Product Managera, Pneumat System Sp. z o.o. –  „Bezpieczna pneumatyka – jakie zagrożenia są związane z używaniem sprężonego powietrza?”.

Po stronie mniej technicznej zainteresowanych również nie brakowało. Tematy miękkie o przywództwie, zaangażowaniu oraz rozwiązywaniu konfliktów na stałe zagościły na wielu konferencjach.

Przykładem może być warsztat pani Ewy Schabek, coacha, trenera gier coachingowych, mediatora, pt. „Informacja zwrotna – i co dalej? Jak w 6 krokach zaangażować pracowników do wdrażania zmian?”.

Warsztat SUR cieszy się dużą popularnością, ponieważ co roku wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Niewielkie grupy sprzyjające wymianie doświadczeń i spostrzeżeń, możliwość pracy z ekspertami w danych dziedzinach oraz praktyczne warsztaty angażujące uczestników. To wszystko tworzy świetną atmosferę i daje energię do wdrażania zmian we własnej organizacji.

Zdjęcia wykorzystane ze źródła:
https://www.facebook.com/SluzbyUtrzymaniaRuchu

Więcej informacji i zdjęć z wydarzenia pod adresem:
http://szkolenie-sur.pl/sur-2017

Autor:
Piotr Golonka
Konsultant Lean Manufacturing
pgolonka@leanactionplan.pl