Jak korzystać z zalet szkoleń online?

„Nadchodzący czas, to czas umysłowego robotnika, który oprócz formalnego wykształcenia, posiada umiejętność praktycznego stosowania wiedzy oraz nawyk nieustannego uczenia się.” Peter Dukcker

Jeśli spojrzymy natomiast w przyszłość szkoleń na rynku europejskim, specjaliści z niemieckiego mmb Institut w mmb-Trendmonitor 2018/2019 przewidują, że w perspektywie trzech lat w przedsiębiorstwach najlepszą formą nauki będzie Blended learning, a więc połączenie szkoleń stacjonarnych i online.

Na czym polega blended learning? Jakie są zalety takiego rozwiązania? W jaki sposób skutecznie podnosić kompetencje i wpływać na rozwój organizacji?

W poradniku między innymi: 

1. Dlaczego warto korzystać z wybrać kurs online?

2. Jak zmierzyć się z ograniczeniami kursów?

3. Jak wybrać odpowiednie szkolenie?

4. Ile powinien kosztować wartościowy kurs online?

5. Jak umiejętnie korzystać z zalet e-learningu? 

6. W jaki sposób zaangażować pracowników w kursy online?

Dlaczego warto wybrać kurs online?

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Sam wzrost popularności platform e-learningowych nie powinien już nikogo dziwić. Powszechna cyfryzacja wielu aspektów życia sprawia, że codzienne czynności  przenoszone zostają do multimedialnego świata. Edukacja online stwarza okazję do uproszczenia i dostosowania procesu kształcenia do indywidualnych potrzeb użytkowników. Kreuje to przewagę choćby nad studiami, na których zakres przekazywanej wiedzy sięga do wielu różnych dziedzin.

Konkretny zakres wiedzy

W szkoleniach online mamy do czynienia ze ściśle wyselekcjonowaną wiedzą na dany temat z rozbudowanymi szczegółami i przykładami praktycznymi. Sprawia to, że powoli pracodawcy przestają wymagać potwierdzenia ukończenia 5-letnich studiów na konkretnym kierunku, a cenią sobie ludzi kreatywnych z chęcią ciągłego uczenia się, więc zwracają uwagę na ukończone kursy i szkolenia.

Jak szkolić pracowników?

Wybrany zakres kursu jest zarazem bardzo dużym ułatwieniem dla kursantów, którzy sami mogą zdecydować, z jakiej dziedziny chcą podnieść swoje kompetencje i w jakim kierunku będą się specjalizować.

 

Odbierz poradnik — jak korzystać z zalet e-learningu?

Aby to zrobić, wypełnij formularz poniżej.